Výzva ke skutečné recyklaci!

19.09.2013 21:54

Výzva ke skutečné recyklaci!

Myslíme si, že je nejvyšší čas se začít zajímat a ptát se, proč je u nás s vybranými recyklačními poplatky nakládáno netransparentním způsobem, kde jsou uloženy, popřípadě, zda ještě existují vybrané recyklační poplatky, které nebyly dosud na recyklaci použity.
 
Určitě Vám není lhostejné, že poctiví zpracovatelé elektroodpadu, kteří vybudovali své firmy z vlastních prostředků, jsou v této republice diskriminováni, šikanováni a likvidováni.
 
Právem Vás musí pobouřit, že mnohá Vaše odevzdaná elektrozařízení ve sběrných dvorech či obchodech, končí na překupních překladištích, skládkách nebo v servisních firmách a bazarech jen proto, že se elektroodpad nenazval odpadem, ale zpětně odebraným zařízením!
 
Jistě se pobouřeně musíte ptát, proč a komu tedy váš poplatek platíte?
 
Právem se také podivujete nad tím, jak je vůbec možné, že obor nakládání s elektroodpady ovládají nadbyteční prostředníci, přičemž přímí a kontrolovaní účastníci recyklačního řetězce (kupující elektrozařízení, poslední prodejci, svozci a zpracovatelé) jsou pouze jejich vazaly?
 
Všechny nás pobuřuje nemorálnost takto nastaveného systému!
 
A proto:
 
Vyzýváme všechny občany k podpoře systému skutečné recyklace!
 
Firmy, žádejte od svých recyklátorů průkaznost recyklace a způsob zničení Vašeho elektroodpadu. Ptejte se, komu Váš elektroodpad předávají!
 
Výrobci, podpořte naši snahu o snížení výše vašich recyklačních poplatků!
Žádejte všichni průkaznost zničení vašich elektrozařízení, aby již nekončila v přeprodejích, servisech, bazarech a zemích třetího světa!
 
Občané, podpořte naší snahu o vytvoření transparentního systému nakládání s odpady, aby Vaše nepotřebná elektrozařízení po předání skutečně končila na ekologických výrobních linkách a zaplacené recyklační poplatky byly užívány pouze na recyklační činnost!
 
  • Podpořte prosím naše úsilí při prosazování nejmodernějších recyklačních řešení!
  • Podpořte prosím zastavení a likvidaci chráněných dílen a posledních ekologických provozů!
  • Podpořte prosím naší výzvu ke skutečné recyklaci!